Archiwum 2017/2018
Zakończenie roku

„Wakacje, wakacje i lato pachnące
Góry i pola w kwiatach tonące…”

22.06.2018 rozległ się ostatni dzwonek. Wszyscy zebraliśmy się na sali, by uroczyście zakończyć kolejny rok szkolny. Pani dyrektor dokonała podsumowania całorocznej pracy szkoły,

więcej
 
Gminny Konkurs plastyczny klas I-III

          8 czerwca po raz kolejny w Urzędzie Gminy w Turawie odbył się turniej ,,Co wiem o swojej Gminie”. Organizatorem tego turnieju był Urzędu Gminy Turawa, Towarzystwo Miłośników Ziemi Turawskiej oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Turawie.

       

więcej
 
Dzień Dziecka

 

1 czerwca postanowiliśmy opuścić mury naszej szkoły i udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.

 

więcej
 
Spotkanie z policjantem

29 maja uczniowie klas IV - VII spotkali się  z funkcjonariuszem policji. Mieli okazję przyswoić sobie wiele istotnych informacji na temat właściwego postępowania i odpowiedzialności karnej. Przypomnieli sobie również  ostrzeżenia dotyczące cyberprzemocy. 

więcej
 
Dzień Matki

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska.


J.I. Kraszewski

 

         25 MAJa uczniowie naszej szkoły  zaprosili swoje mamy, aby wspólnie uczcić zbliżający się Dzień Matki.

więcej
 
Konstytucja 3 Maja

 

3 maja 2018 roku przypada  227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

więcej
 
Festiwal Młodych Odkrywców Sekretów Nauki

W piątek 20 kwietnia szesnastu uczniów naszej szkoły  wzięło udział w imprezie przygotowanej na zakończenie i podsumowanie projektu Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki , w którym nasza szkoła brała udział w bieżącym i poprzednim roku szkolnym.

więcej
 
WYCIECZKA DO TEATRU I KOPALNI

Wyjazd do Zabrza kolejny raz dostarczył naszym uczniom ogromnych wrażeń. 4 kwietnia 2018 r. obejrzeli w Teatrze Nowym „Zemstę” w reżyserii Zbigniewa Stryja. Wierność dramatowi i dbałość o szczegół  jest fenomenem tego spektaklu.

więcej
 
Niech zakwitną bałwany!

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca, w naszej szkole odbyło się doroczne powitanie tej długo wyczekiwanej pory roku. Tym razem postanowiliśmy pożegnać zimę na wesoło, pod hasłem: „Zima kontra wiosna, czyli … niech zakwitną bałwany!”.

 

więcej
 
14 marca – Teatr Lalki i Aktora

14 marca w ramach projektu Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki uczniowie klasy I i III gościli w Teatrze Lalki i Aktora  w Opolu. Oglądali spektakl pt. ,,Mała mysz i słoń do pary”. Ten niezwykle mądry spektakl stworzony w oparciu o dowcipny tekst, pokazał jak łatwo jest wpaść w pułapkę egoizmu i zamknąć się na głosy innych.

więcej
 
1   2   3   4   5   następny  >>