Archiwum 2018/2019
Bal karnawałowy

Jak co roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, na który uczniowie przyszli przebrani za najbardziej fantastyczne postacie. Animatorem całej zabawy był pan Adam Bochenek, który zadbał o oświetlenie i muzykę. Opiekunkami były wychowawczynie poszczególnych klas.

Impreza rozpoczęła się od klasowych prezentacji. Zwyciężyli uczniowie klasy IV, którzy doskonale się bawili we wspólnym tańcu.

Najważniejsza była jednak indywidualna  prezentacja strojów. Uczniowie nie tylko przedstawiali się, ale także odpowiadali na pytania animatora. Należało mieć wiedzę nt. postaci, za którą było się przebranym, a także poczucie humoru.

Nasi uczniowie każdego roku zaskakują oryginalnymi strojami. Jury ocenia nie tylko przebranie, ale ilość pracy włożonej w jego wykonanie, ciekawe zaprezentowanie się danej postaci oraz oryginalność.

I miejsca:

Uwagę wszystkich zwróciła Recyklingowa Modelka, którą była Emilka Pikos z kl. V – jej niezwykły strój zrobiony był z folii, papierowych talerzyków i nakrętek.  Egipcjanka, czyli Jennifer Dybała z kl. VI oraz dwa koty: Oliwka Owsianik i Weronika Płoskonka z kl. VII w perfekcyjnych makijażach oraz strojach, w których zadbano o każdy szczegół. Czarny Pająk, czyli Bartek Strzelczyk zadziwił wszystkich swoim oryginalnym strojem z niezwykłymi odnogami, którymi potrafił poruszać. Dużym zaskoczeniem był  pomysł uczniów kl. IV:  Ani, Izy, Darii, Julii, Floriana, Dawida i Karola, którzy przebrali się za różne kolory zapachowych drzewek Wunder – Baum.

II miejsca:

 Adam Wiecha z kl. VII w stroju Omy Gertrudy doskonale wczuł się w rolę starszej pani i świetnie ją naśladował. Minionki z kl. II, a więc: Daria Mocigemba, Kuba Kotynia i Kinga Świętek. Pojawili się także Wędkarze, czyli Paweł Kubis, Kordian Czaplik i Tobiasz Łazarz z kl. VI. Za Meridę Waleczną przebrała się Juliana Kubis z kl. VIII  –  dziewczyna z łukiem, pragnąca być przede wszystkim sobą, być wolną, kierować się własnym sercem. Cruellę reprezentowała Milena Dymowicz z kl. VIII – pełna siły i poczucia własnej wartości.

III miejsca:

Zjawiskowa Pani Krystyna – Krzyś Sliwa z kl. VI,

Pełen kolorów Klown – Rafał Płoskonka z kl. V,

Rycerz – Marcel Dybała z kl. IV.

 

Gratulujemy wszystkim wygranym i tym, którzy włożyli w swoje przebranie dużo pracy. Każdy z Was jest zwycięzcą.

Tańce poprzeplatane były zabawami i konkursami. Sala wirowała, dzieci mogły pokazać swoje umiejętności taneczne.

Nie zabrakło smacznych, domowych wypieków przygotowanych przez mamy naszych uczniów, za które wszyscy bardzo dziękują.