Archiwum 2018/2019
Mały Ratownik

W ramach programu edukacyjnego „Mały Ratownik” uczniowie klasy II i IV naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach praktycznych z Ratownikami Medycznymi.

„Mały Ratownik”, to program autorski edukacyjny, który jest dedykowany dla młodszych dzieci. Został stworzony tak, aby dzieci przez zabawę miały możliwość zdobycia istotnych dla swojego bezpieczeństwa wiadomości. W czasie zajęć wykorzystywane są materiały zgodne z programem pierwszej pomocy przedmedycznej  dla dorosłych.

Zajęcia prowadzone były przez dwóch kwalifikowanych Ratowników Medycznych. Dla obrazowego przedstawienia trudnych zagadnień, zajęcia zostały podzielone na dwa bloki tematyczne tj. Blok Pierwszej Pomocy i blok Misiowy Oddział Ratunkowy.

W trakcie spotkania Ratownicy Medyczni uczyli dzieci jak postępować w sytuacjach zagrażających życiu oraz takich, gdzie wymagana jest pomoc medyczna i powiadomienie służb ratunkowych, a więc jak sprawdzić przytomność i oddech, jak zabandażować ranę i przykleić plaster,  co zrobić w przypadku udaru cieplnego lub wychłodzenia oraz jak wezwać pomoc.

Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy „Małego Ratownika”.