Archiwum 2018/2019
PRZERWA NA CZYTANIE

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”, organizowanej w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

 

 

więcej
 
Wycieczka do Trójmiasta

8-10 maja uczniowie kl. VIII wraz z wychowawczynią - panią Urszulą Ejsmont byli na wycieczce w Trójmieście. Pierwszego dnia spacerowali wzdłuż urokliwych uliczek Sopotu: Jana Jerzego Haffnera (założyciela kąpieliska ...

          

więcej
 
Wycieczka do Wrocławia

Dnia 10 maja 2019 r. uczniowie z klasy II z Bierdzan wraz z  uczniami ze szkoły z Ligoty Turawskiej i Kadłuba Turawskiego pojechali na jednodniową wycieczkę do Wrocławia.

 

więcej
 
Witaj majowa jutrzenko

Święto narodowe 3 maja obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w  1791 roku było inspiracją dla uroczystego apelu, który odbył się w naszej szkole w poniedziałek 6 maja. Przygotowany przez klasy VI i VII, pod kierunkiem pani Katarzyny Chimiak, 

 

więcej
 
Sprzątanie świata

26 kwietnia br. wzięliśmy udział w akcji „Sprzątanie Świata” w ramach projektu „Wspólna akcja segregacja”. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Każdej z nich przypadł do posprzątania wybrany obszar Bierdzan. Przed wyruszeniem na teren wsi otrzymali worki w odpowiednich kolorach oraz rękawice ochronne. 

więcej
 
Wyniki Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego

5 kwietnia w naszej szkole, w obecności całej społeczności uczniowskiej i nauczycieli, zostały przedstawione wyniki Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego, który odbywał się po lekcjach w lutym i marcu br. W zaciętej rywalizacji wzięli udział zainteresowani uczniowie klas IV – VIII. Rozgrywki przebiegały z podziałem na dziewczęta i chłopców.

więcej
 
Wycieczka do Opola

1 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli na Toropolu w Opolu rewię na lodzie pt. „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”. To wspaniałe widowisko zachwyciło pięknym tańcem na lodzie, ciekawymi rekwizytami w postaci pływającego statku czy  niezwykle kolorowego ptaka.

więcej
 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Pierwszy Dzień Wiosny powitaliśmy zabawami, konkursami i zagadkami dotyczącymi pierwszych symptomów wiosny. Drużyny uczestniczyły w zawodach z balonem. Rywalizacja polegała na tym, że po dwoje uczniów z balonem między brzuchem a plecami musiało przebiec jak najszybciej do mety.

          

więcej
 
Bądź bezpieczny na wsi!

18 marca 2019 r. odbyło się spotkanie wszystkich uczniów naszej szkoły z przedstawicielką Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, którego celem było przygotowanie do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”

 

więcej
 
Wizyta w Sądzie Rejonowym

15 marca uczniowie kl. VII i VIII  uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Sąd Rejonowy w Opolu z okazji Dnia Edukacji Prawnej.  Celem zajęć było przybliżenie młodzieży zagadnień związanych z prawem, a także przedstawienie zasad działania sądów i pracy sędziów.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   następny  >>