Archiwum 2018/2019
Mikołajki w kinie „Helios”

7 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły świetnie się bawili na filmie pt. „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Film okazał się widowiskiem pełnym niezwykłych kostiumów, przepięknej scenografii i zaszczepił w niektórych pasję do majsterkowania. 

więcej
 
Zabawa andrzejkowa

23 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Bawiliśmy się na 6 i 7 lekcji.

Salę gimnastyczną przystroili uczniowie kl. VII i V, a tradycyjny pokój wróżb przygotowała klasa VIII.

 

więcej
 
ZDROWIE JEST W GŁOWIE

29 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty żywieniowe „Zdrowie jest w głowie” dla uczniów klas: II i IV, V i VI oraz VII i VIII. Warsztaty obejmowały trzy czterdziestopięciominutowe spotkania, w czasie których pani dietetyczka omówiła zasady zdrowego odżywiania.

 

więcej
 
SUKCES NASZYCH UCZNIÓW NA SZCZEBLU WOJEWÓDZTWA

Nasi uczniowie wzięli udział w regionalnym konkursie „Opolska mama ma moc” zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

 

 

więcej
 
Niepodległa

Obchody 100 – lecia niepodległości Polski rozpoczęliśmy już we wrześniu, kiedy na szkolnym korytarzu zostały wykonane  gazetki  przypominające tragedie rozbiorów I Rzeczypospolitej oraz okres ponad stuletniej walki o niepodległość naszej Ojczyzny.

 

 

więcej
 
Śniadanie daje moc

 Już od ośmiu lat 8 listopada uczniowie klasy II wspólnie ze szkołami z całej Polski uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym ,,Śniadanie daje moc”. Dzieci utrwaliły wiedzę o 12 zasadach zdrowego odżywiania.     

więcej
 
KONKURS RECYTATORSKI POLSKIEJ POEZJI PATRIOTYCZNEJ

 

W czwartek 8 listopada 2018 r. uczestniczyliśmy w Międzyszkolnym Konkursie Polskiej Poezji Patriotycznej, który miał miejsce w PSP w Osowcu. Odbywał się on pod patronatem Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu. 

więcej
 
Promujemy 100-lecie odzyskania niepodległości i honorowe oddawanie krwi

Włączając się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości uczniowie klasy VIII, 22 października 2018 r., odwiedzili Państwowe Archiwum w Opolu i uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Życie na granicy marzeń. Na chwilę stali się świadkami wydarzeń, które doprowadziły Polaków do odzyskania niepodległości.

 

więcej
 
"Wspólna akcja segregacja"

W ramach partnerskiego Projektu „Wspólna akcja segregacja – działania informacyjno-edukacyjne dotyczące gospodarki odpadami w gminach Opole, Komprachcice i Turawa” 17 października klasa II odwiedziła miejscowe przedszkole, by uczestniczyć w spotkaniu o tematyce ekologicznej. 

 

 

więcej
 
Sprzątanie Świata

W piątek 12 października wzięliśmy udział w akcji Sprzątanie Świata. Przeszliśmy się uliczkami naszej miejscowości i zbieraliśmy śmieci, wrzucając je do odpowiednich worków. Pragniemy, by ludzie nie wyrzucali śmieci na ulice czy pola, zachęcamy wszystkich do segregowania śmieci. Dzięki temu wiele z nich można poddać recyklingowi.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   następny  >>