Archiwum 2018/2019
Pracownia Nauk Przyrodniczych

11 marca mieliśmy zajęcia w Pracowni Nauk Przyrodniczych w Opolu. Uczestniczyli w nich wszyscy uczniowie naszej szkoły. Zostaliśmy podzieleni na cztery grupy. Każda wzięła udział w trzech losowo wybranych lekcjach.

W Laboratorium Segregacji Odpadów szukaliśmy kopert z zadaniami, na które musieliśmy poprawnie odpowiedzieć, żeby móc zamalować odpowiednie kratki na kodzie QR i zeskanować go na laptopie. W grupie IV najszybszy był Mateusz Cygan, a tuż za nim Adam Wiecha. Dowiedzieliśmy się m.in., że guma do żucia rozkłada się 5 lat, a szklana butelka 4000 lat.

W Laboratorium Biologii każdy samodzielnie zrobił preparat z liścia szpinaku, po czym mógł go obserwować pod mikroskopem. W bardzo przystępny sposób została przedstawiona budowa mikroskopu, sposób czyszczenia szkiełek, nakładanie preparatu.

W Laboratorium Robotyki zostaliśmy zapoznani z Ozobotem - interaktywną zabawką, która rozwija kreatywność i logiczne myślenie. Rysowaliśmy linie, po których nasz Ozobot się poruszał, układaliśmy puzzle. Najwspanialsze było to, że w zależności od kształtu i koloru linii, robot  wykonywał różne skręty oraz zmieniał kolory.

Natomiast w Akademii Kodowania wspólnie tworzyliśmy animacje i gry, a także dowiedzieliśmy się, jak wykorzystywać nowoczesne technologie we współczesnym świecie.

Zajęcia były bardzo ciekawe, wszyscy uczniowie wracali do domów zadowoleni i pełni wrażeń.