Archiwum 2018/2019
PRZERWA NA CZYTANIE

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”, organizowanej w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Naszym celem było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie uczniom, że czytanie może być atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego w szkole.

W realizację tego wydarzenia zaangażowały się panie: Ewa Baran – bibliotekarka i Urszula Ejsmont – polonistka. Uczniowie wcześniej zostali poinformowani o akcji oraz zachęceni do przygotowania haseł dotyczących czytania książek. Mogły to być znane sentencje lub wymyślone przez nich wierszyki. Na koniec należało je nakleić na drzwi prowadzące do poszczególnych klas. Okazało się, że wśród naszych podopiecznych są prawdziwe talenty literackie. Owoce ich pracy można podziwiać na szkolnym korytarzu.

13 maja 2019 r. na drugiej i trzeciej przerwie wszyscy uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej. Każda klasa zajęła swój materac. Uczestnicy akcji po cichu czytali przyniesione ze sobą książki, które wcześniej wypożyczyli w szkolnej bibliotece lub przynieśli z domu. Panowała atmosfera skupienia i tajemniczości.

To niezwykłe wydarzenie bardzo im się spodobało. Pytali o kolejne przerwy, na których znów będą mogli czytać. Z pewnością warto tę akcję powtórzyć.