Archiwum 2018/2019
Spotkanie z policjantem – bezpieczne ferie 2019 r.

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych 24 stycznia 2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów kl. II – VIII z reprezentantem Komisariatu Policji w Ozimku na temat: „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”.

Policjant przypomniał uczniom o różnych zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych, a także w czasie drogi z domu do szkoły i odwrotnie. Rozmawiał z nimi nt. zasad bezpieczeństwa w czasie uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegał przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek.

Funkcjonariusz udzielił wskazówek na temat bezpiecznego korzystania z internetu oraz przestrzegł przed zjawiskiem cyberprzemocy.

Mówił również o niewpuszczaniu obcych ludzi do domów.  Nie wolno z nimi rozmawiać ani przystawać na ich propozycje, np. absolutnie nie można wchodzić do samochodu, gdy ktoś obcy zaproponuje podwiezienie do domu.

Na zakończenie policjant  życzył uczniom udanych i bezpiecznych ferii.