Archiwum 2018/2019
Wycieczka do Opola

1 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli na Toropolu w Opolu rewię na lodzie pt. „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”. To wspaniałe widowisko zachwyciło pięknym tańcem na lodzie, ciekawymi rekwizytami w postaci pływającego statku czy  niezwykle kolorowego ptaka.  Spektakl ten dostarczył naszym młodym widzom mnóstwo niesamowitych wrażeń, a szczególnie taniec przy użyciu obręczy z ogniem oraz niebywale efektowne akrobacje na łyżwach.

Następną atrakcją wycieczki było zwiedzanie siedziby Radia Opole. Tutaj dzieci dowiedziały się jak wygląda studio nagraniowe i reżyserki, zobaczyły w co są wyposażone. Poznały również kilka faktów z historii Radia Opole. Uczniowie      w trakcie spotkania mieli okazję zapoznać się z pracą dziennikarzy radiowych. Przez cały czas z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści dziennikarza.

Na zakończenie wycieczki nasi uczniowie odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną. Dowiedzieli się, że  można w niej wypożyczyć zarówno książki jak i płyty. Zostali zapoznani ze sposobem wypożyczania i oddawania książek, sam i przekonali się, że to nic trudnego. Następnie wzięli udział w zajęciach literackich z wykorzystaniem teatrzyku – wysłuchali opowieści pt. „Wiosenna wędrówka”. Uwieńczeniem spotkania było „Pasowanie na czytelnika”. Dzieci złożyły przysięgę   i zgodnie obiecały, że będą dbać o książki i chętnie z nich korzystać. Pani Bibliotekarka zachęcała ich do korzystania z wypożyczalni. Na pożegnanie uczniowie otrzymali pamiątkowe  zakładki i smycze.