Archiwum 2018/2019
Zabawa andrzejkowa

     

        23 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Bawiliśmy się na 6 i 7 lekcji.

Salę gimnastyczną przystroili uczniowie kl. VII i V, a tradycyjny pokój wróżb przygotowała klasa VIII.

     Wszyscy byliśmy bardzo zaciekawieni i podekscytowani, gdy wchodziliśmy pojedynczo do tajemniczego pomieszczenia, czyli pokoju wróżb.  Na pierwszym stanowisku losowaliśmy nazwy zawodów, które będziemy wykonywać, gdy dorośniemy. Wszystkie wróżby dotyczyły przyszłości. Wybieraliśmy imiona naszych żon i mężów. Wylosowane kolory określały, jakie czeka nas życie i czy będzie ono szczęśliwe i radosne, czy może nie ułoży się po naszej myśli. Na podstawie dat naszych urodzin wróżki przewidywały, jakimi ludźmi będziemy w przyszłości. Każdy z nas z uśmiechem na twarzy opuszczał pokój magii.

     Po wizycie u wróżek mogliśmy jeszcze w inny sposób przekonać się, co przyniesie nam los. Tradycyjne lanie wosku odbywało się w klasie nr 4. Przez ucho klucza wylewany był rozgrzany wosk na zimną wodę. Tworzyły się rozmaite kształty zastygłej masy, a ich cienie rzucane były na ścianę. Nasza wyobraźnia podsuwała nam wspaniałe pomysły dotyczące tego, co może nas czekać w dalszym życiu.

     O atmosferę na sali, w której odbywała się zabawa i tańce, wspaniale zadbał nasz DJ – uczeń kl. VII – Damian Dziwis. Starał się, abyśmy dobrze się bawili, zachęcał nas do tańczenia, a przede wszystkim puszczał świetną muzykę. To tam przeprowadziliśmy konkurs z butami, aby dowiedzieć się, kto pierwszy weźmie ślub.

     Po siódmej lekcji, roztańczeni i pełni wrażeń, rozeszliśmy się do domów. Niektórzy z nadzieją, że wróżby się spełnią… Zabawa andrzejkowa była bardzo udana i już czekamy na następną.

 

 

Emilka Pikos z kl. V