Archiwum 2019/2020

UWAGA ABSOLWENCI!

 

Najważniejsze terminy związane z postępowaniem rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych.

1) Do 4 sierpnia br. do godz. 15:00 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, w sposób określony dla szkoły, do której dany absolwent kandyduje. W 2020 r. możliwe jest:

 

a) przedłożenie w szkole oryginału albo poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii1 zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty

 

ALBO

b) przesłanie do szkoły za pomocą środków komunikacji elektronicznej skanu/zdjęcia zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

 

2) 12 sierpnia br. ogłoszone zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do każdej szkoły ponadpodstawowej.

 

3) Od 13 sierpnia do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej (do 4 sierpnia). W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe zdający przedkłada również zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

Szczegóły dotyczące harmonogramu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 są dostępne na:

  • stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej (https://www.gov.pl/web/ edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021)
  • stronach internetowych kuratoriów oświaty
  • stronach internetowych poszczególnych szkół ponadpodstawowych.

 

 

W dokumentach szkoły opublikowany został wykaz podręczników  

 do zakupu przez rodziców na rok szkolny 2020/2021

 

 
Pożegnania nadszedł czas…

26 czerwca w naszej szkole odbyło się zakończenie roku. Niestety w tym roku wyjątkowo nie mogliśmy pożegnać się i  przywitać wakacji tak uroczyście jak w poprzednich latach. Jednak nauczyciele i uczniowie dołożyli wszelkich starań aby ostatni dzień był bezpieczny. 

więcej
 

SZANOWNI RODZICE ORAZ UCZNIOWIE

 

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych podjęliśmy działania mające na celu przygotowanie materiałów oraz instrukcji do pracy zdalnej z uczniami. Będą one przekazywane przez stronę internetową naszej szkoły. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie w zakładce:

Zdalne nauczanie

W rozwinięciu zakładki umieszczone są odnośniki do poszczególnych klas. Prosimy o bieżące zapoznawanie się z dodawanymi materiałami oraz śledzenie informacji pojawiających się na stronie internetowej szkoły.

Dyrektor 

PSP w Bierdzanach

 
Zawieszenie zajęć

KOMUNIKAT

 

Szanowni Rodzice!

 

W trosce o bezpieczeństwo uczniów i ich rodzin oraz w ramach przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w PSP Bierdzany zostają zawieszone  od 12 do 25 marca 2020 r. włącznie - szkoła będzie zamknięta. W dniach 12-13 marca odbędą się zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym nie jesteście Państwo w stanie zapewnić opieki.

 

Dyrektor 

PSP w Bierdzanach

 

więcej
 
Bal maskowy

Bal karnawałowy jest wpisany w tradycję naszej szkoły. W tym roku 5 lutego w udekorowanej kolorową bibułą i balonami sali gimnastycznej bawili się wszyscy nasi uczniowie. Zabawa trwała aż trzy godziny. Prowadził ją pan Bochenek, który nie tylko puszczał wspaniałą muzykę, ale wspaniale zabawiał dzieci i organizował im różne konkursy.

więcej
 
Spotkanie z policjantami

6 lutego w klasach I – III naszej szkoły gościli policjanci. Przyjechali do nas, po to, aby porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze i  podczas zabaw w czasie ferii zimowych. 

więcej
 
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie

To już XX  edycja akcji  Góra Grosza organizowanej  w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020. Cel Góry Grosza pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. 

więcej
 
Warsztaty profilaktyczne

29 i 30 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas I – VI pt. „Tolerancja i szacunek” oraz VII – VIII pt. „Uzależnienia – nie daj się wciągnąć”.

 

więcej
 
Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia obchodziliśmy w szkole Dzień Babci i Dziadka. Nasi kochani Dziadkowie licznie przybyli by zobaczyć program artystyczny w wykonaniu swoich wnuków oraz na pyszny poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów. 

 

więcej
 
1   2   3   następny  >>