Samorząd Uczniowski
Sprawozdanie z działalności RSU - I semestr 2014/2015

29 września 2014 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego pod hasłem „Młodzi głosują”. Głosowali wszyscy obecni w tym dniu uczniowie klas II – VI. Komisja Wyborcza w składzie: Kinga Świerc, Aleksandra Sierota i Juliana Kubis czuwała nad właściwym przebiegiem wyborów i zliczyła wszystkie głosy. Koordynatorem była pani Urszula Ejsmont.

Głosowanie przebiegało w spokojnej atmosferze. Wybory w naszej szkole były demokratyczne, czyli:

więcej
 

Do kandydatów RSU

            Przygotuj kilka informacji o sobie, swoich zainteresowaniach, sposobach spędzania wolnego czasu.

         Napisz, dlaczego warto na Ciebie głosować, co chciał(a)byś zrobić dla szkoły, jakie masz pomysły (swój program).

         Dodatkowo możesz odwiedzać kolegów w klasach i ustnie im się zaprezentować. Dzięki temu będziesz mógł/mogła odpowiadać na ich pytania i rozwijać ewentualne wątpliwości.

 

Co daje praca w Samorządzie?

 • Uczy, jak rozmawiać i skutecznie przekonywać do swoich pomysłów.
 • Uczy pracy w zespole i kierowania nim.
 • Uczy trudnej sztuki kompromisu, bo, aby być skutecznym, trzeba współpracować z innymi.
 • Uczy stawania się bardziej samodzielnymi.
 • Dziecko odkrywa własne możliwości.
 • Uczy się odpowiedzialności.
 • Uczy się kreatywności.

 

Uczniowska samorządność to tradycja. Będąc w samorządzie możesz rozwijać swoje zainteresowania, organizować wiele imprez.

W samorządzie może działać każdy uczeń, który jest w stanie poświęcić temu odrobinę czasu.

 

 

 

Kalendarz wyborczy

 1. Do 12 września 2014 r. proszę o wyłonienie     z klas IV – VI kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego i przekazanie pisemnych kandydatur pani U. Ejsmont.
 2. Od 15 września do 26 września trwa kampania wyborcza. Kandydaci są zobowiązani do zaprezentowania się przed szkolną społecznością i przedstawienia swoich programów wyborczych.
 3. Rady Samorządów Klasowych do 26 września wybierają członków Komisji Wyborczej.
 4. Wybory do Rady SU odbędą się 29 września na 3 godzinie lekcyjnej w PSP w Bierdzanach.
 5. Wyniki zostaną podane po zakończeniu liczenia głosów w tym samym dniu, co wybory.
 
Sprawozdanie z działalności RSU – I semestr 2013/2014 r.

Rada Samorządu Uczniowskiego spotykała się co najmniej dwa razy w miesiącu z opiekunem – Urszulą Ejsmont, która opracowała grafik dyżurów dla poszczególnych klas i wywiesiła na szkolnym korytarzu. Każda dyżurująca klasa była odpowiedzialna za pilnowanie wyznaczonych na nim miejsc.

Tydzień przed wyborami kandydaci do RSU prezentowali uczniom swoje programy wyborcze, wywieszając je na szkolnym korytarzu i omawiając w czasie przerwy na sali gimnastycznej.

więcej
 
Sprawozdanie z działalności RSU – II semestr 2012/2013 r.

Rada Samorządu Uczniowskiego spotykała się co najmniej dwa razy w miesiącu z opiekunem – Urszulą Ejsmont, która opracowała grafik dyżurów dla poszczególnych klas i wywiesiła na szkolnym korytarzu. Każda dyżurująca klasa była odpowiedzialna za pilnowanie wyznaczonych miejsc na korytarzu.

więcej
 
Sprawozdanie z działalności RSU – I semestr 2012/2013 r.

28 września 2012 r. dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przygotowały wszystkim chłopcom naszej szkoły niespodziankę z okazji Dnia Chłopaka. Złożyły im oryginalne, pełne humoru życzenia oraz zaśpiewały wesołą piosenkę. Przygotowały również poczęstunek w postaci popcornu. Chłopcy byli mile zaskoczeni i bardzo zadowoleni. W czasie zajęć świetlicowych można było obejrzeć film pt. „Wielka misja Maxa Keebl’a”.

więcej
 
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

         3 października 2012 r. uczniowie klas II – VI wzięli udział w praktycznej lekcji demokracji - wybrali SAMORZĄD UCZNIOWSKI. Swój głos oddawali na jednego z 11 kandydatów- zgłoszonych przez zespoły klas IV - VI.

więcej
 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

3 PAŹDZIERNIKA – WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

KANDYDACI:

 

 1. Nikola Czaplik – kl. VI
 2. Sabina Kotynia – kl. VI
 3. Wiktoria Świerc – kl. VI
 4. Paweł Junik – kl. VI
 5. Adam Jończyk – kl. VI
 6. Monika Kotynia – kl. V
 7. Sebastian Michalczyk – kl. V
 8. Damian Bastek kl. –  V
 9. Izabela Dreja – kl. IV
 10. Karolina Danisz – kl. IV
 11. Kordian Jagusch – kl. IV

 

         Każdy z uczniów klas II – VI otrzyma kartę do głosowania. Należy wybrać nazwiska trzech uczniów, obok nich postawić krzyżyk „X”. Głosy oddane na więcej niż trzech kandydatów będą nieważne.

       Będziecie też wybierać Rzecznika Praw Ucznia oraz Opiekuna RSU.

 

 
Dzień Chłopaka

28 września 2012 r. dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przygotowały wszystkim chłopcom naszej szkoły niespodziankę z okazji Dnia Chłopaka. Złożyły im oryginalne, pełne humoru życzenia oraz zaśpiewały wesołą piosenkę. Przygotowały również poczęstunek w postaci popcornu. Chłopcy byli mile zaskoczeni i bardzo zadowoleni.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy na projekcję filmu pt. „Wielka misja Maxa Keebl’a”, która będzie miała miejsce się w czasie zajęć świetlicowych. Data i godzina zostaną podane.

 
Sprawozdanie z działalności RSU – II semestr 2011/2012 r.

Rada Samorządu Uczniowskiego spotykała się co najmniej dwa razy w miesiącu z opiekunem. Opracowany został grafik dyżurów poszczególnych klas i wywieszony na korytarzu szkolnym. Każda dyżurująca klasa była odpowiedzialna za pilnowanie wyznaczonych miejsc na korytarzu. Odbywały się pogadanki z policjantem nt. bezpieczeństwa w szkole.

więcej